You are currently viewing مایکروسافت با شکست دادن اپل، تبدیل به با ارزش‌ترین برند جهان شد

مایکروسافت با شکست دادن اپل، تبدیل به با ارزش‌ترین برند جهان شد

مایکروسافت تاچ پادشاهی خود را به عنوان با ارزش‌ترین کمپانی در بین شرکت‌های بورسی جهان پس گرفت. به دنبال آن، درآمد سه ماهه تولید کننده آیفون و مک‌ها به دلایلی کاهش یافته است. افزایش ٢.٢ درصدی ارزش مایکروسافت در روز جمعه، ارزش بازاری آن را به ٢.۴٩ تریلیون دلار آمریکا رساند! در مقابل، ارزش اپل با کاهش ١.٩ درصدی مواجه شد و ارزش آن به ٢.۴۶ تریلیون دلار رسید.

مایکروسافت طی این هفته گزارش داد که درآمدهایش در فصل سوم افزایش یافته است و به دلیل افزایش شدید استفاده از حافظه ابری به دلیل همه گیری کرونا، درآمد مایکروسافت بیش از پیش افزایش یافته است. درآمد سالانه مایکروسافت ٢٢ درصد رشد کرده است که این بیشترین میزان از سال ٢٠١۴ است. یکی از تحلیلگران RBC Capital Markets، با اشاره به این که سرویس ابری مایکروسافت یعنی Azure، نسبت به رقیب خود بیشتر جا افتاده است، گفت که ما فعلاً در روزهای اول تحولات دیجیتالی هستیم و مایکروسافت در حال سود بردن از این روند است.

از سوی دیگر، اپل نیز بر خلاف پیش بینی تحلیلگران عمل کرد. بر اساس نتایج به اشتراک گذاشته شده در عصر پنجشنبه، اپل تحت تأثیر بحران کمبود تراشه و برخی از اختلالات کارخانه‌هایش به دلیل کرونا بوده است. مایکروسافت و اپل از سال ٢٠١٠ که اپل به لطف آیفون‌ها محبوب شد تا سال ٢٠١٨ به رقابت سختی پرداختند. همچنین مایکروسافت توانست در بازه‌ه‌ای از سال ٢٠٢٠ میلادی، از اپل یپشی بگیرد. سهام آن از ابتدای هفته بیش از ٧ درصد افزایش یافت و رشد سالانه ردموندی‌ها نیز به ۵٠ درصد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید